Polecamy

Jurata Atrakcje Turystyczne

Plaża w Juracie »

Plaża w Juracie. Największą atrakcją turystyczną Juraty jest oczywiście plaża, a właściwie dwie. Szersza i chętniej odwiedzana jest plaża położona nad otwartym morzem - na tej plaży stoją bary i żółte osłony dla plażowiczów, kształtem przypominające te, które były na plaży w okresie międzywojennym. Na plaży tej znajduje się strzeżone kąpielisko. Następna plaża znajduje się nad zatoką Pucką - jaką, ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. Można tu również wypożyczyć niezbędny sprzęt wodniacki. więcej »

  • Dojście od ul. Międzymorze

Molo w Juracie »

Molo w Juracie położone jest od strony zatoki Puckiej i jest przedłużeniem ulicy Międzymorze - deptaka Juraty. To drewniana konstrukcja o długości 320 metrów, powstała w latach 70-tych ubiegłego wieku, ale nawiązuje do charakteru Juraty. więcej »

  • Przedłużenie ul. Międzymorze

Pomnik Juraty »

Pomnik Juraty znajduję się na ulicy Mickiewicza. Jest to obowiązkowy punkt każdej osoby, która odwiedza Juratę. więcej »

  • ul. Mickiewicza

Wieża Widokowa »

Jest to miejsce, które warto odwiedzić. Z wieży rozprzestrzenia się przepiękna panorama na całą Juratę. więcej »

  • ul. Świętopełka 3, 84-141 Jastarnia

Park Linowy Ju - huu! »

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich. Tutaj nie ma limitu wiekowego, niezależnie od wieku, jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, musisz odwiedzić to miejsce. Ta atrakcja pozwoli Ci się na chwilę przenieść do świata Tarzana i Jane. więcej »

  • ul. Wojska Polskiego 5, 84-141 Jurata
  • 792 751 547

Ścieżki rowerowe w Juracie »

Ścieżki rowerowe w Juracie. Wzdłuż Półwyspu Helskiego - od Helu po Władysławowo - wiedzie ścieżka rowerowa. Można nią przejechać aż do Pucka. Łączy ona wszystkie miejscowości mierzei, jest dobrze oznakowana i położona niedaleko morza, więc można robić na niej sobie przystanki na kąpiele morskie. więcej »

  • Ścieżka Władysławowo - Hel

Loty Widokowe »

Podczas wakacji warto skorzystać z niecodziennych atrakcji, które zapewnia nam wyjątkowe wspomnienia. Jednym z pomysłów na takie nietuzinkowe przeżycia jest widokowy lot awionetką. więcej »

  • Mickiewicza droga wojewódzka 216, 84-140 Jastarnia
  • 505 860 895

Mierzeja Helska »

Półwysep Helski z geograficznego punktu widzenia nie jest półwyspem, choć wyglądem półwysep przypomina. więcej »

Hel »

Dziś Hel to przede wszystkim ośrodek wakacyjnego wypoczynku oraz rybołówstwa. więcej »

Jastarnia »

Jak w większości miejscowości nad zatoką, panują w tej okolicy idealne wprost warunki do uprawiania niezwykle modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Kuźnica »

Kuźnica to miejscowość, która powstała kiedy mierzeja helska była jeszcze ciągiem wysepek. Dziś, pomimo iż mierzeja jest w okolicach Kuźnicy najwęższa (ok 200 m), to jednak miejscowość położona jest już na stałym lądzie. więcej »

Chałupy »

Chałupy to niezwykle popularna miejscowość wczasowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od Władysławowa. więcej »

Władysławowo »

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zadecydował żeby zbudować tutaj fort. więcej »

Chłapowo »

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów określany nazwą "Rudnik". więcej »

Jastrzębia Góra »

Jedna z atrakcji Jastrzębiej Góry powstała niedawno, bowiem w dwutysięcznym roku po wykonaniu badań geodezyjnych, stwierdzających, iż właśnie w tym miejscu, znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski. więcej »

Rozewie »

Rozewska plaża położona jest pod wysokim klifem, niestety żeby się na nią dostać trzeba zejść po schodach. więcej »

Karwia »

Wdzięku Karwi dodaje położenie w Parku Krajobrazowym, w niedalekiej odległości od rezerwatów przyrody. więcej »

Historia Juraty »

Jurata to wyjątkowo młoda miejscowość na polskim wybrzeżu, jeszcze do lat 20-tych ubiegłego wieku, na terenie dzisiejszej Juraty, były tylko wydmy i sosnowy las. więcej »

Wizyt: 434 210, Dziś: 38, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem