Atrakcje Turystyczne

Plaża w Juracie

Plaża w Juracie. Największą atrakcją turystyczną Juraty jest oczywiście plaża, a właściwie dwie. Szersza i chętniej odwiedzana jest plaża położona nad otwartym morzem, na tej plaży znajduje się strzeżone kąpielisko. Następna plaża znajduje się nad zatoką Pucką - jaką, ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. więcej »

Dojście od ul. Międzymorze

Molo w Juracie

Molo w Juracie położone jest od strony zatoki Puckiej i jest przedłużeniem ulicy Międzymorze - deptaka Juraty. To drewniana konstrukcja o długości 320 metrów, powstała w latach 70-tych ubiegłego wieku, ale nawiązuje do charakteru Juraty. więcej »

Przedłużenie ul. Międzymorze

Pomnik Juraty

Pomnik Juraty znajduję się na ulicy Mickiewicza. Jest to obowiązkowy punkt każdej osoby, która odwiedza Juratę. więcej »

ul. Międzymorze

Wieża Widokowa

Jest to miejsce, które warto odwiedzić. Z wieży rozprzestrzenia się przepiękna panorama na całą Juratę. więcej »

ul. Świętopełka 3

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Park Linowy Ju - huu!

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich. Tutaj nie ma limitu wiekowego, niezależnie od wieku, jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, musisz odwiedzić to miejsce. Ta atrakcja pozwoli Ci się na chwilę przenieść do świata Tarzana i Jane. więcej »

ul. Wojska Polskiego 5, Jurata

Ścieżki rowerowe w Juracie

Ścieżki rowerowe w Juracie. Wzdłuż Półwyspu Helskiego - od Helu po Władysławowo - wiedzie ścieżka rowerowa. Można nią przejechać aż do Pucka. Łączy ona wszystkie miejscowości mierzei, jest dobrze oznakowana i położona niedaleko morza, więc można robić na niej sobie przystanki na kąpiele morskie. więcej »

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Podczas wakacji warto skorzystać z niecodziennych atrakcji, które zapewnia nam wyjątkowe wspomnienia. Jednym z pomysłów na takie nietuzinkowe przeżycia jest widokowy lot awionetką. więcej »

Mickiewicza (droga wojewódzka 216), Jastarnia

Mierzeja Helska

Półwysep Helski z geograficznego punktu widzenia nie jest półwyspem, choć wyglądem półwysep przypomina. więcej »

Hel

Dziś Hel to przede wszystkim ośrodek wakacyjnego wypoczynku oraz rybołówstwa. więcej »

Jastarnia

Jak w większości miejscowości nad zatoką, panują w tej okolicy idealne wprost warunki do uprawiania niezwykle modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Kuźnica

Kuźnica to miejscowość, która powstała kiedy mierzeja helska była jeszcze ciągiem wysepek. Dziś, pomimo iż mierzeja jest w okolicach Kuźnicy najwęższa (ok 200 m), to jednak miejscowość położona jest już na stałym lądzie. więcej »

Chałupy

Chałupy to niezwykle popularna miejscowość wczasowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od Władysławowa. więcej »

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zadecydował żeby zbudować tutaj fort. więcej »

Chłapowo

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów określany nazwą "Rudnik". więcej »

Jastrzębia Góra

Jedna z atrakcji Jastrzębiej Góry powstała niedawno, bowiem w dwutysięcznym roku po wykonaniu badań geodezyjnych, stwierdzających, iż właśnie w tym miejscu, znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski. więcej »

Rozewie

Rozewska plaża położona jest pod wysokim klifem, niestety żeby się na nią dostać trzeba zejść po schodach. więcej »

Karwia

Wdzięku Karwi dodaje położenie w Parku Krajobrazowym, w niedalekiej odległości od rezerwatów przyrody. więcej »

Historia Juraty

Jurata to wyjątkowo młoda miejscowość na polskim wybrzeżu, jeszcze do lat 20-tych ubiegłego wieku, na terenie dzisiejszej Juraty, były tylko wydmy i sosnowy las. więcej »