Atrakcje Turystyczne

Plaża w Juracie

Plaża w Juracie. Największą atrakcją turystyczną Juraty jest oczywiście plaża, a właściwie dwie. Szersza i chętniej odwiedzana jest plaża położona nad otwartym morzem, na tej plaży znajduje się strzeżone kąpielisko. Następna plaża znajduje się nad zatoką Pucką - jaką, ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. więcej »

Dojście od ul. Międzymorze

Wieża Widokowa

Jest to miejsce, które warto odwiedzić. Z wieży rozprzestrzenia się przepiękna panorama na całą Juratę. więcej »

ul. Świętopełka 3

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Mierzeja Helska

Półwysep Helski z geograficznego punktu widzenia nie jest półwyspem, choć wyglądem półwysep przypomina. więcej »

Hel

Dziś Hel to przede wszystkim ośrodek wakacyjnego wypoczynku oraz rybołówstwa. więcej »

Jastarnia

Jak w większości miejscowości nad zatoką, panują w tej okolicy idealne wprost warunki do uprawiania niezwykle modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Kuźnica

Kuźnica to miejscowość, która powstała kiedy mierzeja helska była jeszcze ciągiem wysepek. Dziś, pomimo iż mierzeja jest w okolicach Kuźnicy najwęższa (ok 200 m), to jednak miejscowość położona jest już na stałym lądzie. więcej »

Chałupy

Chałupy to niezwykle popularna miejscowość wczasowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od Władysławowa. więcej »

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zadecydował żeby zbudować tutaj fort. więcej »

Chłapowo

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów określany nazwą "Rudnik". więcej »

Jastrzębia Góra

Jedna z atrakcji Jastrzębiej Góry powstała niedawno, bowiem w dwutysięcznym roku po wykonaniu badań geodezyjnych, stwierdzających, iż właśnie w tym miejscu, znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski. więcej »

Rozewie

Rozewska plaża położona jest pod wysokim klifem, niestety żeby się na nią dostać trzeba zejść po schodach. więcej »

Karwia

Wdzięku Karwi dodaje położenie w Parku Krajobrazowym, w niedalekiej odległości od rezerwatów przyrody. więcej »