Karwia - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

  • location_on Jurata, ul. undefined

Karwia była ongiś rybacką wioską, dzisiaj to niezwykle popularne, morskie letnisko z dwoma kąpieliskami. Historia letniska w Karwi sięga lat międzywojennych, kiedy to do Karwi zaczęli przybywać pierwsi urlopowicze.

Co ciekawego w tym miejscu?

 

PLAŻA

Długa na 3 kilometry oraz szeroka na 80 metrów plaża to niezaprzeczalna "karta atutowa" Karwi. Plaże od wsi oddziela porośnięty lasem sosnowym pas wydm.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Wdzięku Karwi dodaje położenie w Parku Krajobrazowym, w niedalekiej odległości od rezerwatów przyrody: "Przylądek Rozewie" oraz "Bielawa". Celem tego Parku jest ochrona nadmorskiego krajobrazu w Polsce, a także całego bogactwa przyrodniczego i kulturowego. 

ARCHITEKTURA

Karwia to ciekawe miejsce dla wszystkich pasjonatów architektury. W Karwi ocaliły się XIX-wieczne chałupy o zwyczajowej dla tych ziem konstrukcji szkieletowej. Warto podczas wspólnego spaceru z rodziną, na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć tym budowlom. 

NORDIC WALKING

Wakacje to nie tylko leżenie na plaży i zażywanie orzeźwiających kąpieli, w Karwii masz okazję spędzić wolny czas również w aktywny sposób. Z myślą o fanach, popularnego w dzisiejszych czasach nordic walking, powstała trasa Karwia - Jastrzębia Góra, która jest bardzo dobrze zmodernizowana. Do wyboru wczasowiczów są trzy trasy o różnym stopniu trudności:

  • Trasa czarna - trudna i najdłuższa 
  • Trasa  czerwona -  o średnim stopniu trudności
  • Trasa zielona - najłatwiejsza i najkrótsza.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jurata.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0