Kuźnica - jaka jest lokalizacja, jaka jest historia, jaka jest p

Kuźnica

Kuźnica to miejscowość, która powstała kiedy mierzeja helska była jeszcze ciągiem wysepek. Dziś, pomimo iż mierzeja jest w okolicach Kuźnicy najwęższa (ok 200 m), to jednak miejscowość położona jest już na stałym lądzie. Jeszcze w XIX stuleciu Kuźnica była najbardziej zaludnioną osadą na mierzei, obecnie stanowi dzielnicę Jastarni. Warto, wybierając noclegi nad morzem, pomyśleć o noclegu w Kuźnicy - blisko plaży, niezbyt tłumnie - to atuty Kuźnicy. Wczasowicze zaczęli tu zjeżdżać wraz z zbudowaniem linii kolejowej łączącej Władysławowo z Helem w 1922 roku. Kuźnica to również spory ośrodek rybacki. Tutejsza ludność trudniła się rybołówstwem od zawsze. I do dzisiaj, mimo silnie rozwijającej się turystyki w miejscowości kultywowane są tradycje rybackie. Ocalał także rytuał czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Pucku.

Co ciekawego w tym miejscu? PORT RYBACKI

Przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, strzeżony przez dwa falochrony, z basenem portowym o powierzchni 3,5 hektara. Rozbudowano nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. Tutaj łatwo kupić można świeżą rybkę, skorzystać z oferty wielu wędzarni i smażalni.

PLAŻA

Kuźnicka plaża znajduje się od strony otwartego Morza Bałtyckiego, jest szeroka, o drobnym piasku, natomiast na plażę z miejscowości wiodą dwa zejścia. Aby dotrzeć do plaży należy przejść przez tory kolejowe. Na piaszczystym brzegu natomiast, można spotkać wielobarwne łodzie rybackie.

ZATOKA PUCKA I "MARSZ ŚLEDZIA"

Nadzwyczaj płytka Zatoka Pucka stwarza znakomite warunki do ćwiczenia windsurfingu. Atrakcją aranżowaną w tej miejscowości jest "Marsz Śledzia". To impreza propagująca turystykę nad Zatoką Pucką, bezpieczny wypoczynek nad morzem oraz ochronę przyrody. Marsz organizowany jest mielizną nazywaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą i Rewą.

KOŚCIÓŁ RYBACKI

Kościół ten został oddany do użytku mieszkańców w 1993 roku. Nazwa kościoła charakteryzować ma ilość rybaków, którzy zamieszkiwali Kuźnicę. Warto dodać, że w kościele umieszczone zostało malowidło ścienne, które przedstawia Jezusa nauczającego z łodzi oraz drewniana ambona w jej kształcie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jurata.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0