Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zadecydował żeby zbudować tutaj fort. Dzisiejsze Władysławowo powstało w latach 50-ych XX stulecia ze scalenia miejscowości Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo oraz portu Władysławowo. Miastem zaś, Władysławowo zostało w 1963 roku. Ogromną rolę w zintensyfikowaniu turystyki na tych obszarach odegrał gen. Józef Haller, któremu to, po ceremonii zaślubin naszego kraju z Bałtykiem w 1920 roku, spodobało się to miejsce. Wspólnie z niektórymi swymi oficerami nabyli te tereny. Z ich inicjatywy zaistniało kąpielisko Hallerowo, które miało rywalizować z będącym fragmentem Wolnego Miasta Gdańska Sopotem. W Hallerówce, budynku w którym gen. Haller z rodziną spędzał letni urlop, a od 1990 roku udostępniono do zwiedzania niewielką ekspozycję poświęconą gen. Hallerowi i jego Błękitnej Armii.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

PLAŻA

Teraźniejsze Władysławowo to modna miejscowość wczasowa nad Bałtykiem, zlokalizowane jest tutaj wiele kąpielisk z szerokimi i piaszczystymi plażami. We Władysławowie w okresie letnim czynne jest pięć strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających turystów czuwają  ratownicy. 

PORT

Ta miejscowość to dodatkowo port rybacki i morski. Władysławowski port sprawuje też funkcję przystani żeglarskiej. Oprócz zaplecza gastronomicznego i sanitarnego żeglarze mogą też skorzystać ze stoczni remontowej. Stąd można udać się na eskapadę po morzu albo Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków spacerowych. Istnieje możliwość odbycia wyprawy z Władysławowa na Łotwę, Litwę czy krajów skandynawskich. Wędkarzy zainteresuje zapewne fakt, że z Władysławowa urządzane są rejsy wędkowania morskiego.

ALEJA GWIAZD SPORTU 

Kolejną atrakcją miejscowości jest znajdująca się na promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 r. i od tego czasu wbudowywane są w promenadę gwiazdy największych osobistości polskiego sportu. Swe gwiazdy posiadają w tamtym miejscu między innymi: Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Irena Szewińska, Dariusz Michalczewski, Jacek Wszoła, a także Michel Platini - nie sposób wymienić wszystkich. Raz rocznie, w lipcu, urządzany jest tu Festiwal Sportu.

DOM RYBAKA (ul. Hallera 19B)

Rozpoznawalnym miejscem letniska jest też Dom Rybaka - siedziba urzędu gminy z wieżą widokową, z której można zachwycać się panoramą Władysławowa oraz okolicą.

WYSTAWA - MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY (ul. Generała Hallera 19, tel. 502 329 066)

Jest to mejsce idealne na spędzenie dnia w ciekawy sposób w gronie najbliższych. Tutaj możesz poznać tajniki magicznych trików, zobaczyć zabawki optyczne z XIX stulecia i zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Ale uważaj tutaj możesz starcić orientację, nie będziesz wiedział co jest na prawdę, a co jest iluzją. 

Godziny otwarcia:

  • KWIECIEŃ 2020 - czynne codziennie: 10.00-17.00
  • MAJ, CZERWIEC 2020 - czynne codziennie: 10.00-18.00
  • LIPIEC, SIERPIEŃ 2020 - czynne codziennie : 09.00-21.00
  • WRZESIEŃ 2020 - czynne codziennie: 10.00-18.00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jurata.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00