Rozewie - jaka lokalizacja, jaka plaża, dlaczego warto tu przyjechać?

  • location_on Jurata, ul. undefined

Rozewie przez lata słynęło z tego, że Przylądek Rozewie był najdalej na północ wysuniętym punktem Polski. Po dokładnych analizach (w 2000r.) okazało się, że punkt ten zlokalizowany jest nieco dalej w kierunku zachodnim - w Jastrzębiej Górze (obelisk Gwiazda Północy).

Co ciekawego w tym miejscu? LATARNIA MORSKA (ul. Leona Wzorka 1)

Niezmienną atrakcją Rozewia jest latarnia morska im. St. Żeromskiego. Obiekt ten powstał w 1822 r., i był kilka razy przebudowywany. Ostatnio w 1978 r. - dodano wtedy czerwony, metalowy walec, podwyższający wieżę latarni o 8 metrów.

*dzieci powyżej 4 roku życia, młodzież ucząca się, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem, posiadacze Karty Dużej Rodziny

PLAŻA

Rozewska plaża położona jest pod wysokim klifem, niestety żeby się na nią dostać trzeba zejść po schodach. Można również zejść Lisim Jarem - wąwóz położony między Jastrzębią Górą a Rozewiem. Plaża jest niezbyt szeroka, ale piaszczysta oraz niezbyt zatłoczona.

REZERWAT PRZYRODY PRZYLĄDEK ROZEWSKI

To obszar, który zajmuje ponad 12 hektarów. Zlokalizowany jest w pobliżu latarni morskiej w Rozewiu. Powstał w 1959 roku po to, aby chronić pozostałości buczyny pomorskiej. W bukowym lesie spotkać można dwustuletnie okazy o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów. Te okazałe buki spowodowały konieczność podwyższenia wieży latarni morskiej.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jurata.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0