Chałupy

Chałupy

Chałupy to niezwykle popularna miejscowość wczasowa położona na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od Władysławowa. Nazwa Chałupy pojawiła się po raz pierwszy w 1920 roku, aczkolwiek sama wieś ma starsze korzenie. Dwa lata później wybudowano poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Władysławowo z Helem. Stopniowo, wieś rybacka zaczęła przekształcać się w kultowe nadmorskie letnisko, oferując noclegi w Chałupach.

Jakie atrakcje czekają na Turystów w tym miejscu?

WINDSURFING I KITESURFING

Współczesne Chałupy to przede wszystkim popularny ośrodek windsurfingu oraz kitesurfingu. Chałupy, z powodu położenia nad płytką i spokojną Zatoką Pucką to cudowne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Kto natomiast posiada już wprawę w tych dyscyplinach może przetestować swoje siły na otwartym Morzu Bałtyckim. Funkcjonuje tu dużo szkół i wypożyczalni sprzętu, tym samym każdy może spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. W dodatku, od lat, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.

PLAŻA

Chałupy to również, albo przede wszystkim, plaża oraz połączone z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. Nieopodal ul. Bosmańskiej, latem funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Wczasowiczów wita szeroka, czysta i piaszczysta plaża, na której nie ma ścisku. Nieopodal wioski znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem "Chałupy welcome to" rozreklamował Wodecki.

PORT (ul. Kaperska 65)

Port zlokalizowany jest od strony Zatoki Puckiej, w zachodniej części Chałup. Przede wszystki mogą w tym miejscu cumować statki, których maksymalna głębokość wynosi 1,2 metry. W okolicy portu można wypożyczyć sprzęt wodny, łódki i inne tego rodzaju atrakcje. Dla przyjezdnych dużym udogodnieniem jest możliwość zaparkowania samochodu na parkingu portu rybackiego. Parking przeznaczony jest dla 30 pojazdów. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jurata.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00